بنر 120 * 240
بررسی فعالین پروبیوتیکی انتروکوکهای جدا شده از نمونه های پنیر مح - همه چیز آماده دانلود
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانلود بازی ، نرم افزار ، فیلم ، پروژه و . . . گزارش کارآموزی ، پروژه ، طرح توجیهی و پروژه کارآفرینی و پایان نامه
 
موضوعات
لینک دوستان
دیگر موارد


بازدید امروز: 171
بازدید دیروز: 336
کل بازدیدها: 6661508
 
بررسی فعالین پروبیوتیکی انتروکوکهای جدا شده از نمونه های پنیر مح

بررسی فعالین پروبیوتیکی انتروکوکهای جدا شده از نمونه های پنیر محلی بر علیه پاتوژن های روده

 

عنوان پایان نامه : بررسی فعالین پروبیوتیکی انتروکوکهای جدا شده از نمونه های پنیر محلی بر علیه پاتوژن های روده

چکیده: هدف :در تحقیق حاضر ضمن بررسی حضور انتروکوک ها در نمونه پنیر محلی ایران نمونه های انتروکوکوس جداسازی گردید و فعالیت پروبیوتیکی آنها مانند اثر بر روی مهار رشد پاتوژن ها، اثر بر سطح چربیها و گلوکز خون و یا اثرات آنها بر روی سیستم ایمنی بررسی گردید.

روش بررسی: به این صورت که موشهای سوری نژاد NMRIبه گروههای مختلف تقسیم شده و به مدت دو هفته دوز پنیر به رقتهای (0.5؛ 0.1 ،0.2 کیلو گرم بر لیتر آب مقطر) از طریق دهان تیمارشدند گروه کنترل فقط آب دریافت کردند و این آزمایش با رقتهای انتروکوکوس فکالیس به غلظتهای 2،3 و4 مک فارلند نیز انجام شد. در مرحله بعد کلسترول، تری گلیسیرید و گلوکز واینترلوکینهای 1،6 و 10توسط کیتهای مربوطه و الایزا اندازه گیری شد.

یافته ها: نتایج تحقیق حاضرنشان دهنده وجود سویه های انتروکوکوس فکالیس و انتروکوکوس فاسیوم در پنیر محلی اردبیل می باشد. کشت همزمان سویه های جداسازی شده از پنیر همراه با باکتریهای پاتوژن شامل پاتوژن دستگاه گوارش شامل شیگلا دیسانتری، سدوموناس ائروژینوزا، اشرشیاکلی، سالمونلا تیفی موریوم نشان داد که انتروکوک های جدا سازی شده اثر مهاری بر روی رشد پاتوژن های دستگاه گوارش ندارد. در این تحقیق همچنین اثرات نمونه پنیر و باکتریهای جدا سازی شده نشان داد که نمونه پنیر تا حدودی باعث افزایش سطح کلسترول خون می شود اما این افزایش در مقایسه با گروه کنترل معنی دار نیست نمونه پنیر اثر معنی داری بر سطح گلوکز و تری گلیسرید های سرم نداشته است که این تغییرات مربوط به سویه انتروکوکوس فکالیس بود. با این حال نتایج ما نشان می دهد که سویه انتروکوس فکالیس باعث افزایش معنی داری در سطح اینترلوکین های 6 و 10 می شود. ولی اثر آن بر اینتر لوکین های 2 و 1 بسیار محدود بوده است .

بحث و نتیجه گیری: نظر بر اینکه اینتر لوکین 2 مربوط به لنفوسیت های Th1 و اینترلوکین های 6 و 10 مربوط Th2 هستند، می توان نتیجه گرفت انتروکوک های جداشده از پنیر محلی ایران باعث افزایش در تعداد لنفوسیت های Th2 میشود .

...

فرمت فایل: DOCX word (قابل ویرایش) تعداد صفحات: 77

 

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنید


 


 برچسب‌ها: پابان نامه
نویسنده : محمّد کشتکار ذوالقدر
تاریخ : چهارشنبه 92/11/2
نظرات
 
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آرشیو مطالب